Body kamery – inovatívne sledovanie, ktoré môžete mať priamo na sebe.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Počas posledných niekoľkých rokov sa zvýšila potreba zaznamenávať interakcie v každodennom rokovaní s orgánmi činnými v trestnom konaní. To viedlo k nárastu používania nositeľných záznamových zariadení, ako sú body kamery, policajtov po celom svete. Predpokladom je, že sa využitie týchto kamier zvýši z 1.59 milióna z roku 2018 na 5.62 milióna v roku 2021. Inteligentné technológie, postupy a školenia sú pripravené zmeniť spôsob, akým úradníci činní v trestnom konaní okrem iného komunikujú s verejnosťou – s cieľom znížiť množstvo násilných stretov.

Technológia Hikvision 
Nositeľná body kamera zaznamenáva správanie občanov a civilných úradníkov. Sú navrhnuté tak, aby boli prenosné a ľahko použiteľné, takže sú vhodné na každodenné využitie. Objektív 110 ° a rozlíšenie záznamu 1080 pixelov / 30 snímok za sekundu znamená, že sú schopné detekovať incidenty jasne a efektívne.

Tieto kamery vytvárajú forenznej dôkaz s bezpečne uloženými dátami a jasným a presným prehrávaním videozáznamu. Odolný dizajn s vymeniteľným akumulátorom as vstavanou doplnkovú batérií pre napájanie počas výmeny umožní nahrávať nepretržite.

Sú tiež vybavené GPS lokátory, aby centrálne riadiace centrá mohli zistiť, kde sa udalosť vyskytuje, a poskytnúť prípadnú pomoc a posilu.


Novým prírastkom do portfólia produktov Hikvision je dokovacia stanica pre kamery, ktorá umožňuje nabíjať jednotky a súčasne z nich sťahovať dáta. Je navrhnutá až pre osem jednotiek, schopná zaznamenať dátum, RFID údaj z policajného preukazu a zaznamenané údaje z body kamier.

Po zhromažďovanie dát možno záznam kamery vymazať, čo pomáha zabezpečiť ochranu súkromia a dát a umožniť ďalšie použitie.

Scenáre

Najviac zrejmým príkladom použitia týchto zariadení je u polície. Veľké množstvo policajných síl na celom svete teraz prijalo body kamery ako spôsob, ako zaznamenať incidenty, ktoré sa dejú na ulici. Myšlienka spočíva v tom, že ako policajti, tak i členovia verejnosti sa pravdepodobnejšie správajú inak, ak vedia, že sú sledovaní. To vedie k lepšej interakcii medzi dôstojníkmi a komunitami s ktorými denne pracujú. V skutočnosti výskum vykonaný Cambridge University vo Veľkej Británii v roku 2016 zistil, že sťažnosti občanov proti dôstojníkom oproti predchádzajúcemu roku klesli o 93% v priebehu 12 mesiacov.

Tento scenár sa objavuje na celom svete, kde úrady uznávajú hodnotu technológie nahrávania pri pravidelnej kontrole.

Bezpečnostné spoločnosti tiež prejavujú záujem o túto technológiu, pretože sú vhodné pre všetky bezpečnostné subjekty. Ak sa niečo stane v dome, ktorý je chránený bodyguardom, môžu cez neho tak poslať majiteľovi živé video cez 3G / 4G.

Ako sú používané
Samozrejme veľmi závisí na tom, ako sú kamery používané. Niektoré zložky majú pravidlá, že kamera musí zaznamenávať po celú dobu, kedy je policajt v službe. Iní požadujú aby policajt začal nahrávanie v určitých scenároch – napríklad pri vstupe do určitých oblastí alebo pri odpovedi na hovor, kde môže byť incident už čiastočne známy.

Je tiež možné, aby bola zariadenie v budúcnosti nastavená tak, aby automaticky začala nahrávanie, keď úroveň svetla dosiahne nižšie hodnoty než preddefinované luxy. Mohlo by sa tiež stať, že funkcia „štart“ je spojená s inou činnosťou, napríklad keď úradník vytiahne taser.

Vďaka technológii Deep Learning sú možnosti vývoja nekonečné, niektoré modely sú už k dispozícii s funkciou rozpoznávania tváre. To znamená, že identifikáciu možno dokonca vykonať pomocou body kamier spojených s databázou.

Zdá sa isté, že pre účinnú policajnú činnosť moderného sveta je potrebná nejaká nositeľná nahrávacie technológie. Spoločnosť Hikvision je v čele inovácií v oblasti bezpečnosti a dohľadu a body kamery a dokovacej stanice sa stanú zásadným prírastkom mestských riešenie aj v budúcnosti.

[post_gallery]

Posledné články - príspevky

Sledujte nás na facebooku

Odoberajte náš Newsletter