Komfortná elektroinštalácia legrand in one

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pri výmene alebo návrhu novej elektroinštalácie používame moderné „inteligentné“ systémy, ktoré zjednodušia život a zvýšia pohodlie obyvateľom. Komfortná elektroinštalácia Legrand má tú výhodu, že jej prvky vyzerajú ako štandardné ovládače, ich programovanie zvládne hocikto a sú cenovo najdostupnejšie. Pri interiéroch navrhujeme vrámci jednej miestnosti aj 5 svetelných okruhov, čo pri štandardnej inštalácii znamená 5-rámik s piatimi vypínačmi. Navyše, jednotlivé svetlá je potrebné ovládať z viacerých miest naraz, čo by počet vypínačov v miestnosti ešte znásobilo. Tvorba svetelných scenárov je jednou z hlavných výhod programovateľnej elektroinštalácie – jedným spínačom vieme ovládať viacej zdrojov naraz. V praxi to znamená, že stlačením jedného tlačidla rozsvietime celú miestnosť naplno, druhým prepneme všetky lampy do tlmeného režimu a tretím ich vypneme.  Pri štandardnej inštalácii je nastavenie týchto scenárov možné spínaním a smietvaním jednotlivých okruhov, čo je komplikované a v praxi nereálne. Ďalšou výhodou je možnost centrálneho ovládania osvetlenia a roliet – scenárovými jednotkami na správnych miestach vieme ovládať celý byt – pri odchode z domu vypneme svetla a zatiahneme rolety, pri vstupe byt rozsvietime. Scenárová jednotka nad posteľou dokáže pred spaním všetko vypnúť a zároveň rozsvietiť tlmenú cestu na wc. Cenovú náročnosť tohto riešenia si vieme jednoducho vypočítať – jeden ovládací prvok (scenárová jednotka, spínač, dvojspínač, stmievač, ovládač roliet) stojí okolo 150 €.

SPÍNAČE LEGRAND GALEA IN ONE

Každý prvok inteligentnej elektroinštalácie má infračervený senzor, takže ho je možné ovládať štandardným infračerveným diaľkovým ovládačom. Vypínače je možné naprogramovať tak, aby bolo ktorékoľvek svietidlo ovládateľné z viacerých vypínačov v byte. Výhodou tohto systému je, že programovanie je možné urobiť dodatočne.

UNIVERZÁLNY OVLÁDAČ LOGITECH HARMONY 1100

Pokiaľ chceme všetky komponenty riadiť jedným ovládačom, ideálnym riešením je elektroinštalácia Legrand In One s univerzálnym diaľkovým ovládačom Logitech Harmony. Tento ovládač je možné naučiť infračervené signály z iných ovládačov a ovládať ním všetky zariadenia v byte – televízor, počítač, hifi, rolety, svetlá aj klimatizáciu.

 

Posledné články - príspevky

Sledujte nás na facebooku

Odoberajte náš Newsletter